دانشجويان
دوران تحصيل علم و ادب از نعمتهاي الهي و موهبت بزرگ پروردگار است كه طي آن مي توان با توكل ، تلاش ، پويايي و استقامت آينده اي اميدبخش و سعادتمند براي خود به ارمغان آورد.
اينك كه اين توفيق الهي شامل حال شما گرديد شايسته است قدردان آن باشيم و از لحظه لحظه آن نهايت استفاده بعمل آيد غفلت در اين مسير ما را در پرتگاه سقوط قرار خواهد داد. به لحاظ پيشگيري از وقايع ناخوشايند كه مي تواند آرامش رواني دانشجو را دستخوش ناملايمات نمايد ضرورت دارد با رعايت توصيه هاي ذيل سلامت رواني و امنيت اجتماعي خود را تامين نماييد.
مراقب وسايل شخصي خود باشيد : وسايل شخصي بويژه تلفن همراه ، فلش ، لب تاب و ... را در اختيار ديگران قرار ندهيد زيرا مسئوليت سوء استفاده و يا ايجاد مزاحمت بويژه در مورد تلفن همراه برعهده مالك خواهد بود .
ذخيره تصاوير و فيلم هاي شخصي در گوشي تلفن همراه مساوي با پذيرفتن انتشار وسيع آنهاست . برخي افراد قادرند اطلاعات شخصي را از گوشي تان بدون اطلاع با نرم افزارهاي ويژه سرقت نمايند . ضمنا تلفن همراه هرچه مدرن تر باشد آسيب پذيري آن بيشتر است .
براي جلوگيري از كيف قاپي به اين نگات توجه كنيد :
  1. هنگام حركت كيف خود را در سمت راست (سمت پياده رو) قرار دهيد .
  2. حتي الامكان از تردد در خيابانهاي فرعي و خلوت بويژه در شب هنگام خودداري نماييد .
  3. جهت تردد در خيابان ها از پياده رو استفاده نماييد .
تردد : جهت تردد درون شهري يا برون شهري از وسائط نقليه عمومي و آژانس هاي مطمئن شهري استفاده نماييد و حتي الامكان از سوار شدن به خودروهاي بين راهي پرهيز شود .
انتخاب دوست : در انتخاب دوست ، هم اطاقي و همسفر جدا دقت نماييد . از ارتباط با افراد ناشناس و هويت نامشخص پرهيز نماييد . با دوستي هاي خياباني ، وعده هاي فريبنده و لحظه هاي به ظاهر شادي آفرين زندگي خود و خانواده را در معرض خطر و آسيب قرارندهيد .
دوست دوستانتان باشيد : در صورتي كه دوستان خود را اسير منجلاب هاي اخلاقي و اجتماعي مي بينيد در جهت كمك و جلوگيري از انحراف مراتب را با مسئولين ذيصلاح در دانشگاه مطرح نماييد و با سكوت نظاره گر نابودي و فناء دوستان خود نباشيد .
در صورت بروز اتفاق ناگوار: با حفظ خونسردي مشخصات ظاهري متعرضين و وسائط نقليه آنان را به خاطر سپرده و در اولين فرصت با پليس 110 تماس حاصل نموده و حراست دانشگاه را مطلع فرماييد.
در مواجهه با افرادي كه خود را مامور ارگانهاي دولتي معرفي مي نمايند: به منظور احراز هويت حتما كارت شناسايي معتبر بخواهيد.
مدارك شناسايي و كارتهاي اعتباري: در صورت مفقود شدن مورد سوء استفاده قرار مي گيرند. در حفظ و نگهداري از آنها تلاش نماييد.
بهنگام استفاده از اينترنت: به هيچ عنوان آدرس و مشخصات فردي و رمز كاربري خود را در اختيار ديگران قرار ندهيد.
اعتياد باتلاق بي انتها: مصرف هر نوع مواد مخدر حتي براي يك بار پذيرش فرو رفتن هر چه بيشتر در باتلاق اعتياد است.
حجاب و پوشش حافظ امنيت فردي: حجاب از مصاديق مهم تحقق امنيت اجتماعي در جامعه است. رعايت آن نيز امنيت فردي شما را بدنبال دارد.
در صورت مفقودي كارت دانشجويي نسبت به تكميل فرم ذيل و ارائه به اداره كل حراست اقدام فرماييد.
اميد است بتوانيم با همكاري و همياري شما عزيزان با اين اقدامات جلوي خسارت هاي احتمالي و انتشار تخلفات و انحرافات اداري در مجموعه كه مسلّماً هزينه هاي سنگيني براي دانشگاه دربرخواهد داشت را بگيريم.
اطلاعات شما حتي اگر بسيار ناچيز به نظر رسد شايد براي رسيدن به هدفي كه ما و شما به دنبال آن هستيم راهنماي بزرگي باشد ؛ بنابراين در جهت سالم سازي محيط مارا ياري فرماييد .
تلفن داخلي : 206-42621901-051
خط مستقيم : 42615702-051
نمابر : 42621937-051 
پست الكترونيك : javad.daroodi@gmail.com
تاریخ به روز رسانی:
1396/11/04
تعداد بازدید:
613
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوی،  نیشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور  
 کدپستی  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal