معاون استاندار و فرماندار نيشابور :دانشگاه آزاد اسلامي تاثير بسيار خوب و مثبتي در فرهنگ عمومي رشد علمي جامعه داشته است .
معاون استاندار و فرماندار نيشابور :دانشگاه آزاد اسلامي تاثير بسيار خوب و مثبتي در فرهنگ عمومي رشد علمي جامعه داشته است .
دانشگاه آزاد اسلامي تاثير بسيار مثبت و خوبي در فرهنگ عمومي و رشد علمي كشور و جامعه داشته است . اين مطلب را اسفنديار جلاير معاون استاندار و فرماندار شهرستان نيشابور در جمع مسئولين فرهنگي منطقه 9 و روساي دفاتر فرهنگ اسلامي در چهل و نهمين نشست كميته فرهنگي منطقه كه به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار شد ، اعلام و تصريح كرد دانشگاه آزاد اسلامي در بعد علمي و فرهنگي بسيار عملكرد خوب و مثمر ثمري داشته و بويژه بعد از انقلاب اسلامي كه اين نهاد تاسيس شد از نظر كمي و كيفي در جامعه دانشگاهي و علمي كشور نقش ارزنده اي را از خود به نمايش گذاشته است .
وي خاطر نشان كرد در كنار رشد كيفي و كمي قطعا آسيب هايي وارد است كه بايد با همفكري آسيب شناسي شود و براي رفع آن قدم هاي محكم برداشته شود تا به هدف نهايي برسيم . وي در ادامه با اشاره به تلاش هاي انجام شده در دانشگاه آزاداسلامي واحد نيشابور از مسئولين اين واحد بويژه دكتر سعيدي كه از بدو تصدي مسئوليت واحد تلاش بسيار خوبي جهت توسعه علمي و فرهنگي دانشگاه داشته و همچنين تعامل سازنده اي با مسئولين شهر و منطقه داشته است تشكر و قدرداني نمود.
آيت ا... معصومي رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در منطقه 9 در ادامه ضمن تشكر از حضور گسترده مردم در انتخابات و خلق حماسه سياسي نقش علما و مسئولين در جامعه پرداخت و تصريح كرد مردم هميشه در همه صحنه هاي عبادي و سياسي حضور گسترده داشته و دارند و ما مسئولين و علما بايستي مراقب رفتار و كردار خود در جامعه باشيم.
دكتر سعيدي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در ادامه ضمن خير مقدم به ميهمانان به رئوس فعاليتهاي فرهنگي انجام شده در واحد نيشابور پرداخت و اشاره كرد اين واحد دانشگاهي تلاش هاي خوبي در برگزاري برنامه فرهنگي داشته كه مي توان به برگزاري هفت دوره نماز جمعه شهرستان در محل دانشگاه اشاره نمود . وي در ادامه افزود دانشگاه آزاداسلامي واحد نيشابور جزو معدود دانشگاههاي سراسر كشور در امر برپايي مراسم اعتكاف دانشجويي بوده كه مورد استقبال چشمگير دانشجويان واقع شده است .
دكتر سعيدي ضمن اشاره به برگزاري جلسات و مسابقات قرآني جهت دانشجويان ، اساتيد و كاركنان و برپايي اردوهاي فرهنگي ، جلسات هم انديشي و كارگاههاي فرهنگي در واحد به برگزاري مراسم تشييع و تدفين پيكر پاك مطهر 2 تن از شهداي گمنام در محل دانشگاه پرداخت و تصريح كرد مراسم تشييع و تدفين شهداي گمنام با حضور پرشور اقشار محتلف مردم ،اساتيد و دانشجويان در سال 91 برگزار شد . وي افزود اولين يادواره شهداي گمنام نيز در محل مسجد دانشگاه با حضور چشمگير مردم و دانشجويان برگزار شد كه كار اجراي المان شهداي گمنام آغاز شده و بزودي مورد بهره برداري قرار مي گيرد .
دكتر سعيدي در ادامه به برنامه ها و اهداف آينده واحد نيشابور پرداخت و تصريح كرد :
تقويت باورهاي مذهبي ايدئولوژيك و ادامه راهكار تمسك به قرآن و اهل بيت ، تحقق فرمان مقام معظم رهبري مبني بر اسلامي شدن دانشگاهها ، انجام پژوهش هاي فرهنگي در باب تاثيرگذاري برنامه هاي فرهنگي دانشگاه و آسيب شناسي آن ، ايجاد فضاي خلاقيت ، نشاط و پويايي فرهنگي ، تقويت زمينه هاي معنوي و ايجاد بنيان هاي استوار ديني در دانشگاهيان ، از اهداف مهم فرهنگي اين واحد مي باشد .
دكتر يعقوبي دبير منطقه 9 در ادامه ضمن تشكر از واحد نيشابور به جهت ميزباني اين نشست از ميهمانان و مسئولين شهرستان كه در جلسه حضور يافتند ، قدرداني نمود .
رئيس شوراي فرهنگي منطقه 9 در ادامه به بيان فعاليت هاي فرهنگي و خدمات دانشگاه در ساليان اخير پرداخت . شايان ذكر است ارائه گزارش مدير فرهنگي منطقه از طرح فراگير تفسير سوره ملك ، گزارش عملكرد فرهنگي واحدها و مراكز منطقه 9 ، تبادل نظر در خصوص توسعه آموزشهاي فرهنگي مجازي در سطح منطقه ، ارائه گزارش دفتر نهاد مقام معظم رهبري از طرح دانش افزايي اعضاي هيات علمي ، بحث و بررسي در خصوص بودجه و دستورالعمل پيشنهادي برگزاري هفتمين تاتر دانشجويي ، هماهنگي براي انجام فعاليتهاي فرهنگي آغاز سال تحصيلي جديد در برگزاري اردوهاي توجيهي ، بحث و تبادل نظر در خصوص زمان برگزاري هفتمين جشنواره نشريات دانشجويي ، برخي از دستور كار چهل و نهمين كميته فرهنگي منطقه 9 دانشگاه ازاد اسلامي بود كه قبل از شروع نشست، ميهمانان با حضور بر مزار شهداي گمنام نسبت به مقام شامخ اين عزيزان اداي احترام نمودند

تاریخ:
تعداد بازدید:
125
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal