معتبرترين مسابقات رباتيك شرق كشور در نيشابور آغاز شد
معتبرترين مسابقات رباتيك شرق كشور در نيشابور آغاز شد
چهارمين مسابقات رباتيك ملي خيام در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور با حضور بيش از 700 نفر صبح يكشنبه 95/6/21 آغاز شد.
به گزارش خبرگزاري آنا از نيشابور جعفر سعيدي در مراسم افتتاحيه چهارمين دوره مسابقات ملي رباتيك خيام در سالن پهلوان شورورزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور اظهار داشت: برگزاري سه دوره از اين مسابقات باعث شده است باتجربه و كيفيت بيشتر بتوانيم اين مسابقات را در چهارمين دوره برنامه‌ريزي نماييم. وي تصريح كرد: همه اين تجربيات باعث وجود استانداردهاي بالا براي برترين مسابقات رباتيك در شرق كشور شده است و عدم‌تغيير در تعداد شركت‌كننده با توجه به شرايط مالي ويژه كشور نشان از سطح بالاي مسابقات دارد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور تأكيد كرد: حضور صنايع و ايجاد ارتباط با نخبگان رباتيك، ترغيب و تشويق جوانان براي آموختن مهارت‌هاي روز دنيا از اهداف اصلي اين مسابقات است. سعيدي تبادل تجربيات مرتبط با رباتيك را ديگر هدف اين رقابت‌ها دانست و خاطرنشان كرد: ايجاد اعتماد در بين صنايع جهت استفاده از اين تجربيات از اهميت بالايي برخوردار است و بايد بتوانيم اين اعتماد را در بين شركت‌ها ايجاد نماييم كه با سرمايه‌گذاري بر روي نخبگان نيازهاي فناوري خود را از درون دانشگاه‌ها برطرف نمايند.
در ادامه دبير چهارمين مسابقات ملي رباتيك خيام دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور گفت: با حضور 758 نفر در قالب 160 تيم اين مسابقات آغازشده است. سيد طه طالبيان ادامه داد: شركت‌كننده‌ها در هشت گروه جنگجوي سنگين، جنگجوي سبك، پرنده، پرنده سرعتي، ربات نمايشي، مين‌ياب هوشمند، مسيرياب ويژه و رهياب طي سه روز به مسابقه خواهند پرداخت.
تاریخ:
تعداد بازدید:
475
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal