به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي اقامه نماز جمعه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور
به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي اقامه نماز جمعه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور
در آستانه سالروز فتح خرمشهر و 31 ارديبهشت تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي نماز جمعه براي دهمين سال متوالي در محل دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور اقامه شد.
جعفر سعيدي رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در سخناني قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه ضمن خيرمقدم به نمازگزاران و تشكر ويژه از امام‌جمعه و ستاد نماز جمعه جهت همكاري‌هاي مستمر در امر اقامه نماز جمعه در محل دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور و در جوار مزار شهداي گمنام دانشگاه با اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر تصريح كرد:آزادي خرمشهر با تكيه‌بر علم و ايمان و توكل نيروهاي اسلام بود و بنا به فرموده حضرت امام (ره) خرمشهر را خدا آزاد كرد.
وي از حماسه فتح خرمشهر به ظهور انديشه جديد و تفكر برتر در مديريت نوين نظام بنيان‌گذار كبير انقلاب اسلامي تعبير كرد و خاطرنشان كرد: هويت ملي و اسلامي نسل حاضر با فداكاري‌هاي مردم در دوران دفاع مقدس گره‌خورده است.
در ادامه رييس دانشگاه آزاد نيشابور ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس، شهداي سوم خرداد و به‌ويژه شهداي نيشابور و سردار مدافع حرم شهيد حاج محسن قاجاريان را گرامي داشت. رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در جمع نمازگزاران جمعه با اشاره به اينكه دانشگاه محل توليد و انتقال دانش است و قداست ويژه‌اي دارد، تصريح كرد: اسلام علم را واژه‌اي مقدس مي‌داند در جهت رشد، تعالي، سعادت بشر و حدود يك‌چهارم قرآن كريم هم درباره علم و دانش است و ترس از خدا و بصيرت و بينايي محصول علم و دانش است.
دكتر سعيدي در ادامه با اشاره به اينكه دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور يكي از مهم‌ترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي به بركت انفاس قدسي امام راحل (ره) و حمايت‌هاي مقام معظم رهبري است خاطرنشان كرد: اين دانشگاه هم‌اكنون به بزرگ‌ترين دانشگاه حضوري جهان تبديل‌شده است و در اعتلاي علم و دانش و فرهنگ نقش مهمي در جامعه دارد.
وي كه در سالروز تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي سخن مي‌گفت افزود: اساس كار در دانشگاه آزاد اسلامي وفاق و همدلي مديران و كاركنان است و 34 سال از عمر اين دانشگاه مي‌گذرد و اگر قرار است كيفيت را در آن بالا ببريم بايستي فرموده مقام معظم رهبري يعني اقدام و عمل را سرلوحه كارهاي خود قرار دهيم.
سعيدي در ادامه به بخشي از دستاوردهاي علمي و فرهنگي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور پرداخت و تأكيد كرد: دانشگاه‌ها يكي از پايه‌هاي اصلي اقتصاد مقاومتي است و دراين‌بين دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور درزمينه كارآفريني اقدامات مناسبي داشته است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمين مقري امام‌جمعه نيشابور در بخشي از سخنان خود در جمع نمازگزاران كه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور اقامه شد ضمن تشكر از متصديان اقامه نماز در محيط علم و دانش گفت: يكي از ويژگي نماز جمعه اين هفته كه در محيط دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار شد، اقامه نماز در جوار مزار شهداي گمنام مي‌باشد، تكريم و تعظيم مقام والاي شهداي عزيزمان خصوصاً شهداي گمنام كه متعلق به همه مردم ايران است وظيفه همگاني است.
امام‌جمعه نيشابور در ادامه گفت: محورهاي مورد تأكيدوتوصيه‌اي قرآن كريم، علم، تزكيه و عدالت است و جامعه ديني وقتي هويت خود را دارد كه اين 3 مؤلفه را داشته باشد. وي تأكيد كرد انقلاب اسلامي يك انقلاب اقتصادي و يا مانند انقلاب‌هاي ديگر كشورهاي جهان نيست بلكه انقلاب اسلامي ايران انقلاب آرمان‌هاي امام و شهيدان بود كه پاي اين آرمان‌ها شهداي زيادي جان خود را فدا كردند.
شايان‌ذكر است همزمان با نماز جمعه مورخه 31 ارديبهشت‌ماه كه به مناسبت سالروز تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي و سوم خرداد فتح خرمشهر اقامه گرديد همايش پياده‌روي از ابتداي بلوار پژوهش به سمت گلزار شهداي گمنام دانشگاه آزاد اسلامي با حضور جمع كثيري از شهروندان برگزار شد. همچنين نمايشگاهي از دستاوردهاي فرهنگي، علمي و پژوهشي با عنوان اقدام و عمل در محل دانشگاه برگزار شد.
تاریخ:
تعداد بازدید:
875
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal