سومين كنگره ملي شهداي دانشجوي نيشابور به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحدنيشابور برگزار شد.
سومين كنگره ملي شهداي دانشجوي نيشابور به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحدنيشابور برگزار شد.
همزمان با 16 آذر ماه روز دانشجو سومين كنگره ملي شهداي دانشجوي نيشابور به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار شد.در اين كنگره كه از آن به عنوان بزرگترين رويداد فرهنگي كشور در روز دانشجو ياد شد , از برگزيدگان آثار علمي , ادبي و هنري تجليل شد.
همچنين در سومين كنگره ملي شهداي دانشجوي نيشابور كه جهت بزرگداشت ياد شهيدان دانشجو سيد ياقر موسوي نژاد و رضا بكائيان برگزارشد , از خانواده هاي اين دو شهيد بزرگوار و ديگر شهداي دانشجو تجليل شد.
دكتر جعفر سعيدي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در سخناني ضمن تشكر از كليه دست اندركاران كه به مدت يكسال تلاش كردن تا اين برنامه و كنگره به نحو احسن برگزار شود به نقش دانشجويان در شكل گيري انقلاب اسلامي و بعد از پيروزي انقلاب اشاره و تصريح كرد : اگرچه سومين كنگره ملي شهداي دانشجو برگزار مي گردد ولي در معناي عام آن شهداي دانشجو صرفا محدود به شهداي دفاع مقدس نيستند و با نگاهي گذرا به تاريخ تمدن اسلامي و نهضت شيعي متوجه مي شويم تعداد زيادي از علما , دانشجويان, فقها و فلاسفه و حتي اطباء و پزشكان در اين مسير جان خود را از دست دادند. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور افزود : شاهد بر اين مدعا همين روز 16 آذر يعني روز دانشجوست كه نمونه بسيار خوبي از نقش دانشگاهيان در شكل گيري انقلاب اسلامي است. دكتر سعيدي رئيس سومين كنگره ملي شهداي دانشجوي نيشابور با اشاره به تاريخچه شكل گيري 16 آذرماه اين روز را روز مقاومت و ايستادگي دانشجويان در برابر استعمار غرب و استبداد و خودكامگي رژيم پهلوي دانست . رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در ادامه به نقش دانشجويان , بعد از انقلاب اشاره و خاطر نشان كرد در زمان دفاع مقدس بسياري از جوانان دانشجو و دانشگاهي نقش فعال و مهمي را در هدايت و فرماندهي جنگ داشته و سطوح بالاي فرماندهي دفاع مقدس نشان از حضور جوانان مومن و با سواد و دانشگاهي دارد.
وي افزود در دفاع مقدس با آن همه تحريم ها , فشار و محاصره اقتصادي استادان و دانشجويان متعهد و مومن پاي كار آمدند و پيروزمندانه دفاع مقدس را به پايان رساندند .
رئيس سومين كنگره ملي شهداي دانشجو در ادامه افزود : استقلال آرامش و تماميت ارضي كشور حاصل رشادتهاي همين شهداست كه بر همه ما واجب است كه قدر اين عزيزان را بدانيم . وي برگزاري اين كنگره را حائز نقش موثري در اين مهم دانست و خاطر نشان كرد: كنگره شهداي نيشابور بزرگترين رويداد فرهنگي , دانشجويي كشور در 16 آذرماه به حساب مي آيد. امير تيمسار گلفام مسئول دفتر نشر ارزشهاي دفاع مقدس ارتش جمهوري اسلامي ايران نيز در اين مراسم با اشاره به اينكه كنگره شهدا قطعا مي تواند ياد و خاطره شهدا را به خوبي براي نسل جديد و دانشجويان زنده نگه دارد , به نقش دانشجويان و جوانان در قبل و بعد از انقلاب اسلامي اشاره و تصريح كرد: دانشجويان قبل از انقلاب محور مبارزه عليه رژيم پهلوي شدند و اين نقش از 16 آذرماه شروع و تا پيروي انقلاب ادامه يافت.
وي به نقش روحانيت در هدايت جوانان پرداخت و افزود: پس از انقلاب اولين قشري كه به روستاهاي محروم جهت كمك رساني و ارتقاي قشر مستضعف در زمان دفاع مقدس كارهايي انجام دادند كه بي نظير بود و پس از آن نيز با كمك دانشگاهيان و دانشجويان ,كشور استقلال يافت بطوريكه در حال حاضر در زمينه تجهيزات نظامي يك مولفه قدرت در دنيا به شمار مي آييم. وي اظهار اميدواري كرد به زودي در همه عرصه هاي اجتماعي , اجتماعي، فرهنگي وسياسي با همت جوانان شاهد قدرت روز افزون كشور باشيم . وي در ادامه به ذكر خاطراتي از شهيد سيد باقر موسوي نژاد كه اين كنگره به نام اين شهيد دانشجو بود پرداخت . در ادامه از برگزيدگان سومين كنگره شهداي دانشجوي شهرستان نيشابور كه به ياد بود شهيدان سيد باقر موسوي نژاد و رضا بكائيان برگزار شده بود ,تجليل به عمل آمد. در بخش مقاله جعفر علون آبادي , حسين عابدي و فاطمه كريمي رتبه هاي اول تا سوم را كسب كردند . در نثر ادبي صفورا ابراهيمي خيبر ، زهرا اشرفي و اعظم السادات حسيني حائز رتبه اول تا سوم شدند . در بخش داستان كوتاه صفورا ابراهيمي خيبر اول , سيد ابراهيم سلطاني دوم و رقيه مهمان دوستمقام سوم را كسب كردند . در طراحيپوستر حميدرضا مجيدي ، مريم سلطاني و مرتضي امين الرعايايي رتبه هاي اول تا سوم را كسب كردند و مجتبي توزنده جاني شايسته تقدير شد. در بخش عكاسي حرفه اي نيز مرتضي امين الرعايايي ، مجيد قشقايي فلاح و امير بهروزي راد به ترتيب اول تا سوم شدند .
در عكاسي موبايل نيز فاطمه طاهري اول , هادي دهقان پور و امين خودي شايسته تقدير شناخته شدند و در بخش وبلاگ نيز مهدي شجاع ، مجتبي حصير بافان و محدثه مشكاني اول تا سوم شدند در قسمت نشريه مجتبي توزنده اول و علي سيد آبادي و فاطمه الفتي دوم و سوم شدند. در بخش نماهنگ نيز مجتبي رضايي ، محمد زند سليمي و رضا داداشي اول تا سوم شدند و در بخش شعر علي اصغر شيري اول وفرزانه ميرزاخاني و شهربانو نصرآبادي رتبه هاي دوم و سوم را كسب كردند و در نهايت در بخش نقاشي مهدي عقيقي توانست رتبه نخست و محمد محمد آبادي رتبه دوم را به خود اختصاص دهند .
تاریخ:
تعداد بازدید:
493
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal