آغاز اردوي توانمندسازي دانشجويان عضو كانون هاي هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامي
مديركل فرهنگي اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: هماهنگي‌هاي لازم با جمعيت هلال‌احمر كشور انجام‌ شده است تا از همه امكانات براي مهارت‌افزايي و توانمندسازي دانشجويان عضو كانون‌هاي هلال احمر استفاده شود. به گزارش خبرنگار آنا، دكتر رضا نصيري در نشست هماهنگي برگزاري نخستين اردوي سراسري توانمندسازي مهارتي و معرفتي دانشجويان عضو كانون‌هاي هلال‌احمر دانشگاه‌ آزاد اسلامي كه از امروز در واحد نيشابور آغاز شده است، اظهار كرد: واحد نيشابور يكي از بهترين واحدهاي دانشگاهي از حيث مديريتي، كاركنان و امكانات به شمار مي آيد و همواره در برگزاري اردوها و مراسم مختلف بهترين عملكرد را داشته است.
او افزود:‌ دانشگاه آزاد اسلامي با حدود 450 واحد و مركز فعال در داخل و خارج از كشور با قريب به يك‌ ميليون و 200 هزار دانشجو، 40 هزار عضو هيات‌ علمي و 70 هزار كارمند، يكي از ثمره هاي بابركت كارنامه 40 ساله انقلاب اسلامي است. نصيري يادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامي با اجازه و حمايت امام خميني(ره) تأسيس و نقش مهمي در تربيت اخلاقي، ديانتي و پيروي از خط امام و رهبري براي جوانان اين مملكت اسلامي داشته است. به لحاظ علمي هم اميد است در 10 سال آينده در خاورميانه جزء نخستين دانشگاه‌ها باشد.
مديركل فرهنگي اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي اضافه كرد:‌ در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي كانون‌هاي دانشجويي فعالي داريم كه دانشجويان عضو آنها فعاليت‌هاي چشمگيري را انجام مي‌دهند. او ادامه داد: كانون‌هاي دانشجويي هلال‌احمر، يكي از گروه‌هايي است كه فقط براي رضاي خدا و خدمت خالصانه و بدون چشمداشت كار مي‌كند. به همين دليل نخستين اردوي توانمندسازي، مهارت‌افزايي و فرهنگي معرفتي اعضاي كانون‌هاي دانشجويي هلال‌احمر، در واحد و شهر نيشابور كه از ظرفيت‌هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي منحصربه‌فرد و كم‌نظيري بهره‌مند است، برگزار مي شود. نصيري همچنين از برگزاري مانور دانشجويان عضو كانون‌هاي هلال‌احمر دانشگاه آزاد اسلامي در دهم مرداد خبر داد و خاطرنشان كرد: هماهنگي‌هاي لازم با جمعيت هلال‌احمر كشور انجام‌شده تا همه امكانات براي آموزش‌هاي لازم اعضا به منظور كسب آمادگي مقابله با حوادث طبيعي و غيرقابل‌ پيش‌بيني ارائه شود.
مديركل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به عزم جوانان كانون‌هاي هلال احمر مبني بر اهتمام ويژه در تحصيل و فعاليت‌هاي خداپسندانه، اضافه كرد: اردوهاي معرفت‌افزايي و تشكيلاتي كانون‌هاي هلال احمر با هدف تقويت و ايجاد اخلاق خداپسندانه و بشردوستانه برگرفته از سيره اهل‌بيت برگزار خواهد شد. اين اردوها موجب تزكيه روح و توانمندي اعضاي كانون‌ها مي‌شود.
او درباره برنامه‌هاي فوق‌العاده اين اردو عنوان كرد: شركت‌كنندگان در اردو در چهار گروه مجزا به زيارت حضرت ثامن‌الحجج(ع) مشرف خواهند شد. همچنين براي افزايش شور و نشاط بين دانشجويان برنامه‌هاي ورزشي و تندرستي در نظر گرفته شده است. علاوه بر اين در راستاي معرفت‌افزايي طرحي تحت عنوان شب‌هاي فرهنگي با محوريت شعر، خاطره، فيلم‌هاي ارزشي و كتابخواني براي دانشجويان پيش‌بيني شده است.
نصيري با اشاره به فعاليت 220 دفتر هلال احمر در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: انتخابات اين كانون‌ها در ارديبهشت سال جاري برگزار شده است و مسئولان شوراي مركزي كانون‌ها نيز تعيين شده‌اند. اين در حالي است كه حضور قريب به هزار نفر از دانشجويان، مربيان و مدرسان كانون‌هاي هلال احمر در اين گردهمايي برنامه‌ريزي شده است. مديركل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي، نوع‌دوستي، اخلاق‌مداري، سازندگي و روحيه تلاشگري را از ويژگي‌هاي جوانان كانون‌هاي هلال احمر دانست و اذعان كرد: كاركرد كانون‌هاي هلال احمر فقط در زمان بحران و بلاياي طبيعي نيست و آنها بايد فضاي معرفتي و اخلاق‌مدارانه خود را دائم تقويت كنند و به تعالي برسانند. ضمن اينكه برگزاري اين اردو نقطه عطفي در تعاملات دانشگاه آزاد اسلامي و جمعيت هلال احمر كشور خواهد بود.
او اظهار كرد: با توجه به اهميت موضوع، روز دهم مرداد دكتر طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، حجت‌الاسلام دكتر ابراهيم كلانتري معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي، اسماعيل شاه ‌بيگي رئيس جمعيت هلال‌احمر نيشابور و جمعي از مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور حضور خواهند داشت.
تاریخ:
1398/05/05
تعداد بازدید:
28
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal