ويژه برنامه بسيج اساتيد نيشابور به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد
ويژه برنامه بسيج اساتيد نيشابور به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد
به مناسبت گرامي داشت هفته دفاع مقدس مراسم ويژه اي در محل سالن آمفي تئاتر عطار دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار شد. در اين مراسم كه به همت كانون بسيج اساتيد دانشگاه و شهرستان و با حضور جمعي از مسئولين شهرستان، فرماندهان نظامي و انتظامي و اساتيد بسيجي برگزار گرديد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در ابتداي اين جلسه ضمن خير مقدم به مهمانان و تسليت فاجعه جان باختگان جمعي از حجاج در حادثه منا، استقلال و تماميت ارضي كشور را از دست آوردهاي 8 سال دفاع مقدس دانست و تصريح كرد: علاوه بر اين شكست طرح هاي توسعه طلبانه دشمنان، غرور ملي ملت و باور داشتن استادگي روي پاي خودمان نيز از ديگر مزيت هاي دفاع مي باشد.
دكتر جعفر سعيدي با اشاره به اينكه دفاع مقدس براي ما جاويدان خواهد بود و خاطرات اين دوران گنجينه اي تمام نشدني براي آيندگان است، تصريح كرد: جنگ تمام شده است ول دفاع همچنان باقي است و جنگ با نفس چه بسا مهمتر است.
وي در ادامه ياد و خاطره شهيدان و ايثارگران 8 سال دفاع مقدس را گرامي داشت و اظهار اميدواري كرد: ياد اين عزيزان ايجاد همبستگي و وحدت بين تمام اقشار با نيروهاي مسلح و دولت مردان باشد.
عباسعي حلاجي عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور و مسئول كانون بسيج اساتيد نيشابور در ادامه در سخناني به تبيين اهداف راهبردي بسيج اساتيد دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي در استان پرداخت.
وي ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصيلي به اهم برنامه هاي كانون بسيج اساتيد اشاره كرد و تاكيد كرد: انتقال درست مفاهيم و ارزش هاي دفاع مقدس كه ميراث گرانبهاي تاريخ اين كشور مي باشد و ترويج اين فرهنگ را از وظايف اساتيد بسيجي دانست. وي بصيرت افزايي در راستاي استكبار ستيزي و دشمن شناسي، حفظ و صيانت از نظام مقدس جمهوري اسلامي و تاكيد بر وحدت اسلامي حول محور ولايت فقيه را نيز از اهداف بسيج اساتيد دانست.
حجت الاسلام صاحبي امام جمعه كلات ديگر سخنران اين مراسم در بخشي از سخنان خود با اشاره به رشادت هاي رزمندگان اسلام و ذكر خاطراتي از دوران جنگ به ذكر فضيلت هايي از رزمندگان اشاره و به گوشه اي از زندگي شهيد برونسي پرداخت و تاكيد كرد: بايد راه و روش اين بزرگان سرمشق همه باشد. شايان ذكر است در اين مراسم شركت كنندگان در مراسم فوق با حضور در مزار شهداي گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور با آرمان هاي شهيدان تجديد بيعت كردند.
 
تاریخ:
تعداد بازدید:
348
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal