همكاري واحد نيشابور با بزرگترين مجتمع صنعت و معدن شرق كشور‎
همكاري واحد نيشابور با بزرگترين مجتمع صنعت و معدن شرق كشور‎
مديرعامل شركت فولاد خراسان گفت: فولاد خراسان، بزرگ‌ترين مجتمع صنعت و معدن شرق كشور است و طي پيش‌بيني‌ها تا سال 1404 خواهد توانست 10 درصد از فولاد كشور را تامين كند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، سيد حسين احمدي در مراسم امضاي تفاهم‌نامه همكاري بين دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور و مجتمع فولاد خراسان اظهار كرد: وجود امكانات آزمايشگاهي قوي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور براي ما بسيار مفيد بوده است و انشاءالله در اين تعامل بخشي از امكانات خود را در اختيار دانش‌آموختگان و دانشجويان شما قرار خواهيم داد.
وي تصريح كرد: از دانشگاه‌هاي تهران، علم و صنعت، شريف و فردوسي پيشنهاد همكاري داشته‌ايم ولي اعتقاد داريم اول بايد براي شهرستان خودمان كار كنيم و تا الان همه نيازهاي ممكن خود را در شهرستان برطرف كرده‌ايم، زيرا بايد سطح منطقه را از لحاظ صنعتي و علمي افزايش دهيم. مديرعامل شركت فولاد خراسان بيان كرد: خيلي خوشحاليم كه با حضور مديران و استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور اتفاقات خوبي براي صنعت شهرستان خواهد افتاد و ما نيز با توجه به اينكه در سال 1404 بايد به ميزان پنج ميليون تن فولاد در سال برسيم نياز مبرمي به دانش دانشگاهيان داريم.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور نيز گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در سطح كلان، رويكردش با توجه به مديريت جديد عوض شده است و اكنون بيشتر بر روي پژوهش تمركز كرده كه در راستاي بيانات رهبر معظم انقلاب است و ما نيز در واحد نيشابور آن را با تمام وجود پيگيري مي‌كنيم. دكتر جعفر سعيدي افزود: تاكنون چهار طرح اين دانشگاه كه مرتبط با صنعت فولاد بوده است به مرحله پروپوزال رسيده است كه انشاءالله باقي اين طرح‌ها به زودي كامل خواهد شد.
وي ادامه داد: با توجه به مديريت بومي اين مجتمع صنعتي اميدواريم همكاري‌هاي بسيار خوبي كه تاكنون داشته‌ايم با امضاء اين تفاهم‌نامه همكاري‌ها بيشتر شود و در كوتاه مدت به سطح قابل قبولي از اين همكاري‌ها برسيم كه براي شهرستان مفيد باشيم. از طرف دانشگاهيان قول مي‌دهم كه آنچه در توانمان باشد را انجام خواهيم داد. معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور هم گفت: همكاري دانشگاه و صنعت استراتژي برد برد خواهد بود و در اين تفاهم‌نامه بر روي ظرفيت‌هايي كه نياز و توانايي هر دو طرف است تاكيد شده است.
علي‌رضا مهرآذين ادامه داد: اين دانشگاه آمادگي دارد براي تربيت و افزايش تخصص نيروي انساني مورد نياز مجتمع فولاد خراسان با برگزاري دوره‌هاي كوتاه مدت سطح علمي آن‌ها را افزايش دهد.تاكنوناقدامات بسيار خوبي صورت گرفته است ولي الان وقت تجاري‌سازي آنها است.
در پايان اين مراسم تفاهم‌نامه همكاري بين دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور و شركت فولاد خراسان امضا شد. اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي مشترك، برگزاري دوره‌هاي علمي و دانش‌افزايي و ارتقاء مهارت‌هاي حرفه‌اي، ارائه مشاوره‌هاي علمي و فني متقابل، ارائه خدمات آزمايشگاهي و كارگاهي، برگزاري همايش‌هاي علمي بخش‌هايي از بندهاي تفاهم‌نامه با واحد نيشابور است در اين تفاهم هدف، ايجاد و توسعه همكاري‌هاي متقابل در زمينه‌هاي علمي پژوهشي و فناوري در راستاي افزايش راندمان و بهره‌وري روش‌هاي انجام كار از سوي طرفين قيد شده است.
اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي مشترك، برگزاري دوره‌هاي علمي و دانش‌افزايي و ارتقاء مهارت‌هاي حرفه‌اي، ارائه مشاوره‌هاي علمي و فني متقابل، ارائه خدمات آزمايشگاهي و كارگاهي، برگزاري همايش‌هاي علمي بخش‌هايي از بندهاي اين تفاهم‌نامه است. دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در اين تفاهم‌نامه تعهد كرد كه با برگزاري كاربردي دوره‌هاي آموزشي، بازنگري در نحوه اجراي آموزش‌ها با استفاده از تكنيك شبيه‌سازي، مشاركت در پروژه‌ها بر اساس توانمندسازي در بهينه‌سازي تكنولوژي و افزايش راندمان، سرمايه‌گذاري مشترك، تجهيز مناسب آزمايشگاه، ايجاد كانال ارتباطي بين استادان و اعضاي اين مجتمع، همكاري در تعيين سياست‌گذاري‌ها، اعطاي پايان‌نامه‌هاي كاربردي با رويكرد اولويت‌هاي پژوهشي، تاليف و ترجمه مراجع، متون و كتب علمي مورد نياز مجتمع فولاد و همكاري در ساخت تجهيزات و قطعات مورد نياز اين مجتمع صنعتي را ياري كند. مجتمع فولاد خراسان نيز تعهد كرده است با اعلام در اولويت‌هاي تحقيقاتي و نيازهاي پژوهشي، همكاري در انجام بازديد‌ها و دوره‌هاي آموزشي، ارائه امكانات علمي و فني، حمايت ازهمايش‌ها و سمينار‌ها، هدايت و حمايت از پايان‌نامه‌ها با دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور همكاري كند. همچنين در اين تعهد دو ساله آمده است كه با ايجاد كارگروه مشترك، براي رسيدن به اهداف تفاهم‌نامه جلسات منظم ماهانه‌اي برگزاري كنند.
 
تاریخ:
تعداد بازدید:
429
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal