مدير كل شاهد و ايثارگر دانشگاه آزاد اسلامي: 74 درصد از دانشجويان شاهد و ايثارگر كشور در اين دانشگاه تحصيل مي‌كنند.
مدير كل شاهد و ايثارگر دانشگاه آزاد اسلامي: 74 درصد از دانشجويان شاهد و ايثارگر كشور در اين دانشگاه تحصيل مي‌كنند.
گردهمايي دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور با حضور سيد محمدتقي طباطبايي، مشاور رياست و مديركل امور شاهد و ايثارگران كشور، دكتر جعفر سعيدي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور و جمعي از مسئولين و دانشجويان برگزار شد.
در ابتداي اين مراسم رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور گفت: خدمت به دانش جويان شاهد و ايثارگر، خدمت و راه ترويج فرهنگ ايثار در كشور است.
دكتر جعفر سعيدي افزود: فرزندان شاهد و ايثارگر بايد پرچم‌داران فرهنگ جهاد در دانشگاه و سطح جامعه باشند.
وي تصريح كرد: از هرگونه فعاليت علمي، پژوهشي و فرهنگي فرزندان شاهد و ايثارگر باافتخار حمايت مي‌كنيم، چون آن را باور داريم.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور اظهار كرد: استفاده از ظرفيت كانون شاهد و ايثارگر توسط دانشجويان و مسئولين اين مركز مي‌تواند ما را به سمت الگوهاي اسلامي در دانشگاه سوق دهد. وي با اشاره به استفاده از نخبگان كانون شاهد و ايثارگر به‌عنوان مشاورين خود گفت: از راهنمايي‌ها و نقطه نظرات همه شما براي ارتقاء دانشگاه استقبال خواهم كرد.
در ادامه برنامه مشاور رياست و مديركل امور شاهد و ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي گفت: برگزاري اين‌گونه گردهمايي‌ها ما را اميدوارتر مي‌كند و به ما يادآوري مي‌كند كه شهدا و ايثارگران هيچ‌وقت غريب نبوده و نيستند.
سيد محمدتقي طباطبايي افزود: در اين زمانه همه ما وظيفه‌اي داريم كه اين وظيفه براي وارثان اصلي آن سنگين‌تر است زيرا بايد آن رشادت‌ها را به گروهي كه آن را نديده‌اند بشناسانند.
وي ادامه داد: وقتي بايد آثار عملكرد فرهنگي خود را مثبت بدانيم كه جوانان آرزويشان شبيه شدن به شهيدان همت، باكري، زين‌الدين، برونسي‌ها و كساني كه از استقلال، شرف و تماميت ارضي اين كشور دفاع كرده‌اند باشد، آن روز در عملكرد فرهنگي موفق بوده‌ايم.
طباطبايي تصريح كرد: مبلغان يك فرهنگ بايد بر خواسته از آن مكتب باشند و اگر پيام كربلا را كسي جز حضرت زينب (س) منتقل مي‌كرد شايد از آن ارزش‌ها چيزي باقي نمي‌ماند، شما نيز بر خواسته از مكتب رشادت‌هاي 8 سال دفاع مقدس هستيد و هيچ‌كس بهتر از شما نمي‌تواند اين فرهنگ را در نسل كنوني ترويج دهد. وي با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر بيمه كردن كشور بافرهنگ دفاع مقدس تأكيد كرد: اگر اين فرهنگ نهادينه شود دشمن هيچ‌گاه جرئت صحبت درباره حمله به ايران را نخواهد كرد. مشاور رياست و مديركل امور شاهد و ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي اظهار كرد: فرق ما با كشورهاي ناامن اطراف خود اين است كه ما مظلومانه و باروحيه سلحشوري و شهادت‌طلبي جنگيديم و اين كشور را حفظ كرديم كه اين روحيه متأسفانه در برخي از كشورها ديده نمي‌شود. وي خاطرنشان كرد: وظيفه بعدي ما اين است كه خود را ارتقاء دهيم، اراده نظام جمهوري اسلامي در اين است كه آينده كشور در دست فرزندان شهدا و ايثارگران باشد و شما به‌عنوان مسئولين آينده اين نظام بايد به اين سطح از توانايي علمي و اعتقادي برسيد. مشاور رياست دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامي 40 درصد بار علمي كشور را بر دوش دارد و در 33 سالگي خود توانسته است 50 درصد از فارغ‌التحصيلان 80 سال گذشته از اين مرزوبوم را در خود پرورش دهد. سيد محمدتقي طباطبايي افزود: 74 درصد از دانشجويان شاهد و ايثارگر كشور در اين دانشگاه تحصيل مي‌كنند. در پايان از 30 نفر از دانشجويان فعال شاهد و ايثارگر دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور تجليل به عمل آمد.
 
تاریخ:
تعداد بازدید:
127
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal