جذب هيئت‌ علمي در راستاي استانداردسازي آموزشي و برقراري نسبت استاد و دانشجو در واحد نيشابور
جذب هيئت‌ علمي در راستاي استانداردسازي آموزشي و برقراري نسبت استاد و دانشجو در واحد نيشابور
معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور با اشاره به اهم برنامه‌هاي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور گفت: اخذ موافقت 36 رشته تحصيلي با جاذبه در گروه‌هاي آموزشي در مقطع كارشناسي ارشد در كنار ارسال هشت پرونده از اين تعداد به دفتر گسترش دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاه را در سال جاري با رشد همراه كرده است.
دكتر طه طالبيان ادامه داد: جذب اساتيد به نام و متخصص دانشگاه‌هاي معتبر با مرتبه دانشياري و استاد تمامي در رشته‌هاي متالورژي و مهندسي مكانيك نيز از ديگر اقدامات موفق در اين واحد بوده است.
وي بيان كرد: با توجه به گستردگي دانشكده علوم انساني با اختصاص مكان و نيروهاي لازم به‌منظور تمركززدايي و رسيدگي سريع به امور دانشجويان، بخش اداري اين دانشكده راه‌اندازي شد.
دكتر طالبيان ادامه داد: با فراخوان انجام‌شده تعداد 47 درخواست براي عضو هيئت‌علمي مواجه شديم كه پيگيري‌هاي لازم در خصوص 22 نفر از اين افراد كه شرايط را داشته‌اند آغازشده است. وي انتقال سيستم واحد علوم تحقيقات خراسان رضوي به نرم‌افزار جامع واحد نيشابور، تشكيل كميته تحصيلات تكميلي باهدف تعيين خط‌مشي‌هاي كلي اين مقطع در ابعاد مختلف به‌ويژه پايان‌نامه‌هاي دوره ارشد و دكتري تخصصي، تشكيل شوراي مستمر آموزشي به‌صورت هفتگي، تشكيل كميسيون موارد خاص آموزشي، برگزاري جلسات مستمر با حضور مديران گروه‌هاي آموزشي، برگزاري جلسات مستمر با حضور مديران گروه‌هاي آموزشي، برگزاري جلسات شوراي جذب و نيز بررسي ترفيع و ارتقاي اعضاي هيئت‌علمي و همكار در برگزاري آزمون كتبي و شفاهي قرآن و عترت را از ديگر برنامه‌هاي اين معاونت دانست. معاونت آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور از جذب 2800 نفر دانشجو در مهر امسال در رشته‌ها و مقاطع مختلف خبر داد. دكتر طه طالبيان با اشاره به برنامه‌هاي آتي و چشم انداز اين معاونت گفت: تصويب دانشكده فني و مهندسي و مديريت و حسابداري، جذب هيئت‌علمي در رشته‌هاي موردنياز و تلاش در جهت استانداردسازي آموزشي و برقراري توازن و نسبت استاندارد بين اساتيد و دانشجو، افزايش رشته‌هاي تحصيلي به‌ويژه در مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته و دكتري تخصصي در رشته‌هاي با جاذبه و همسو باسياست‌هاي دانشگاه و برنامه‌هاي بلندمدت و نيز جذب و پذيرش دانشجوي خارجي، برقراري ارتباط بيشتر با بخش صنعت و انجمن مديران صنايع، تلاش بي‌وقفه درزمينه بهبود و ارتقاي كيفيت آموزشي، توجه عميق به مقوله نظارت و ارزيابي، تقويت گروه‌هاي آموزشي، تشكيل جلسه با دانشجويان ممتاز علمي جهت تشويق به تحقيق و پژوهش، اقدام درزمينه نظرسنجي از دانشجويان فارغ‌التحصيلي و تشكيل شوراي سياست‌گذاري و راهبردي جهت توسعه و گسترش رشته‌هاي تحصيلي از برنامه‌هاي آتي اين مركز مي‌باشد.
 
تاریخ:
تعداد بازدید:
166
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal