برگزاري اولين يادواره شهداي گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور
برگزاري اولين يادواره شهداي گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور
همزمان با سالگرد تدفين دو شهيد گمنام در جوار مسجد مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور، اولين يادواره اين دو شهيد برگزار شد . به گزارش خبرنگار ما ، پس از اقامه نمازجماعت مغرب و عشا توسط امام جمعه نيشابور ، مراسم با تلاوت آياتي از قرآن مجيد توسط قاري ممتاز ، حاج حسن نقيبي آغاز شد .
رييس دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور در ابتدا ضمن خير مقدم و تشكر از حضور چشمگير مردم شهيد پرور و مشاركت مسئولين خدا جوي دستگاه ها و نهادهاي اين شهرستان و همچنين استادان كاركنان و دانشجويان بسيجي اين دانشگاه در برگزاري اين مراسم گفت :شهدا چشم و چراغ اين ملت هستند و امنيت و آسايش و اقتدار فعلي ايران مرهون جان فشاني و ايثار گريهاي شهدا مي باشد .
دكتر سيد هادي حسيني افزود : قريب به يك سال از آرام گرفتن اين دو شهيد گمنام در اين دانشگاه مي گذرد و در اين مدت شاهد بركات اين حضور معنوي درعرصه هاي فرهنگي ، آموزشي و پژوهشي بوده ايم . وي ياد آور شد : واحد نيشابور امروز اين افتخار را دارد كه به عنوان بزرگترين مركز آموزش عالي شهرستان با قريب به 7000 دانشجو ، ميزبان شما مردم متعهد وعزيز در چنين مراسم ارزشمندي بوده و وظيفه خود ميداند همانطور كه در عمر 28 ساله خود، پيوسته ، همسو با آرمانهاي معمار بزرگ انقلاب واستفاده از رهنمودهاي ارزشمند مقام معظم رهبري حركت كرده ،اكنون نيز به بركت خون شهيدان و پاسداري از آرمانهاي شهداي والا مقام ، با تلاشي مضاعف در راه توسعه و نشر علم و دانش به راه خود ادامه دهد . وي در پايان تصريح كرد : با گرامي داشت ياد و خاطره همه شهيدان ، به ويژه دو شهيد گمنام واحد نيشابور ، در سالي كه از سوي رهبر فرزانه ، سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي ناميده شده ، بار ديگر و در جوار مزار اين دو شهيد ، با مقام عظماي ولايت ميثاقي دوباره مي بنديم كه با تمام وجود ، از آرمانها و ارزشهاي والاي ديني و انقلاب اسلامي ايران دفاع نماييم .
حجت الاسلام عابدي ، مسئول نمايندگي ولي فقيه در ناحيه بسيج مقاومت مالك اشتر نيز در اين مراسم به سخنراني پرداخته و اظهار داشت : هدايت ، بزرگترين نعمتي است كه خداوند به شهدا ارزاني داشته و به همين خاطر است كه در نماز هايمان از او مي خواهيم ، ما را به راه كساني كه به آنها نعمت داده هدايت كند . وي همچنين در بخشي از سخنان خود به انتخابات پيش رو اشاره و افزود :حضور حد اكثري مردم در انتخابات،موجب خنثي شدن فتنه ها مي شود . عابدي ياد آور شد : آن چيزي كه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را از بحرانها به سلامت عبور مي دهد ، معنويت و درايت بي نظيررهبر معظم انقلاب و ايمان قوي ايشان به خداوند است .
 
تاریخ:
تعداد بازدید:
28
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal