رييس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو پيامي صادر كرد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو پيامي صادر كرد.
پيام رييس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت روز دانشجو
«هم­ اكنون در سالروز بزرگداشت جان­فشاني­ هاي دانشجوياني قرار داريم كه نقش بي­ بديلي در تاريخ پرفراز و نشيب معاصر كشور داشته ­اند.
16 آذر، بدون ترديد نقطه عطفي در تاريخ دانشجويي ايران محسوب مي­ شود. روزي كه سنگ فرش­هاي سبز دانشگاه با خون سرخ دانشجويان اين مرز و بوم رنگين شد.
دانشگاه­هاي پرصلابت امروز ما نتيجه­ ي از خود گذشتگي­ها و دلاوري­هاي جوانان از جان گذشته آن روزها بوده است.
هم­ اكنون با گذشت سال­ها همچنان 16 آذر براي ما نشانه و يادآور روشنگري، بيداري و تلاش براي روزهاي بهتر قلمداد مي­ شود.
16 آذر نشان از اهميت محوري دانشجو بيانگر نقش كليدي او در توسعه علمي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ايران است.
اينجانب ضمن گراميداشت اين روز ملي به همه دانشجويان عزيز، يادآور مي­ شوم آنچه امروز به دست آمده محصول همت و تلاش تك تك فرهيختگان و نخبگاني است كه با اميد و آرزو پا در عرصه هاي علمي و پژوهشي كشور گذاشته و چراغ علم را به دوش كشيدند تا ملت سربلند ايران بتوانند در سايه اين نور تابان راهشان را به سوي فرداي بهتر برگزينند.
دانشجو در هزاره سوم، نقشي بسيار فراگير دارد او نماد هوشياري، هوشمندي و بصيرت و ايمان به زندگي بهتر و تغييرات مثبت است. بويژه در كشوري مثل ايران كه با دشمني­ ها و توطئه­ هاي فراواني در جهان مواجه است نقش دانشگاه بسيار خطيرتر و پررنگ­تر جلوه مي­كند.
دانشجويان عزيز، در اينجا لازم مي­دانم تأكيد كنم كه اگر امروز كشور در مسير توسعه قرار گرفته و توانسته­ ايم از تمام موانع به خوبي عبور نماييم محصول تلاش­هاي شما عزيزان در كنار اساتيد بزرگوار و دلسوزتان بوده است تا جايي كه ميهن عزيزمان از نظر رتبه علمي جهاني، جزو بيست كشور پيشرفته جهان قرار گرفته است.
همراه با سلسله علمي و پژوهشي كشور، دانشگاه آزاد اسلامي يك نقطه درخشان از بالندگي است، دانشگاهي جهاني كه به بنيادهاي توليد علم و معرفت كمك شاياني كرده است. بايد بپذيريم يكي از افتخارات بزرگ انقلاب اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي است كه در سايه تلاش مردم و مسئولين دلسوز ايجاد شده است كه نقش و سهمي عمده در ارتقاء رتبه علمي جهاني ايران داشته و يك بال از دو بال آموزش عالي ايران است.
16 آذر بر رهبر معظم انقلاب، رياست محترم هيأت امناء و هيأت مؤسس دانشگاه، دولت تدبير و اميد، خانواده محترم شهداء دانشجو، مردم عزيز، دانشجويان و همه اساتيد و دست­اندركاران دانشگاهي سراسر كشور گرامي باد.

حميد ميرزاده
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي»

تاریخ:
تعداد بازدید:
285
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal