دومين كارگاه نقد و تصحيح متون خطي فارسي، در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار گرديد
دومين كارگاه نقد و تصحيح متون خطي فارسي، در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار گرديد
دومين كارگاه نقد و تصحيح متون خطي فارسيويژه دانشجويان و دانش آموختگان تحصيلات تكميلي رشته عرفان اسلامي به همت گروه عرفان اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار شد.
دكتر داود چوگانيان، مدير گروه كارشناسي ارشد عرفان اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور و مجري اين كارگاه، ضمن بيان جايگاه رفيع نقد و تصحيح كه وظيفۀ حفظ ، نشر و نقد علمي گنجينۀ بي بديل معارف پيشينيان در حوزۀ اسلام و ايران را بر عهده دارد، هدف از برگزاري اين كارگاه را آموزش نيروهاي علاقمند در راستاي انجام اين وظيفۀ خطير عنوان نمود.
و‌‌ي ‌‌‌در خصوص چگونگي برگزاري اين كارگاه گفت: شركت كنندگان در اولين روز با مباحثي همچون ادوار نُسخه هاي خطي، علل نسخه نويسي در تمدن اسلامي، انواع نسخه ها، مراحل نسخه شناسي و نسخه يابي، مراحل و روش هاي تصحيح نُسخ و برخي موضوعات ديگر اين حوزه، كه به عنوان مقدمه اي براي رسيدن به بخش اصلي و عملي كارگاه محسوب مي شوند، آشنا گشتند. در ادامه و در دومين روز كارگاه، چهار شيوۀ تصحيح به عنوان مهمترين بخش كارگاه به شركت كنندگان آموزش داده شد و در پايان بخش هاي از يك نسخه خطي به همراه حاضران تصحيح گرديد تا به اين وسيله عملا مقدمات ورود به اين عرصۀ براي شركت كنندگان فراهم آمده باشد.
در پايان دكتر چوگانيان ضمن قدرداني از رئيس و معاونين دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور كه در برگزاري كارگاه سعي و همكاري فراوان نمودند، اظهار اميدواري كرد تا در آينده، اين گونه فعاليت ها كه در مسير توسعه كشور با محوريت علم و فرهنگ، به شكلي سازنده و بنيادين ايفاي نقش مي نمايند، با حمايت گسترده تر و همه جانبۀ اهالي‌‌ و اولياي فرهنگ دوست دانشگاه ها و ديگر مراكز مربوطه، تا رسيدن به وضع مطلوب تداوم يابند.
تاریخ:
تعداد بازدید:
299
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal