برگزاري نماز جمعه در واحد نيشابور به جوانان سپرده مي‌شود
برگزاري نماز جمعه در واحد نيشابور به جوانان سپرده مي‌شود
رئيس دانشگاه آزاد واحد نيشابور گفت: در تلاشي هستيم برگزاري نمازجمعه دانشگاه كه هر ساله به مناسبت روز فتح خرمشهر و سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين دانشگاه برگزار مي‌شود را به طور كامل به دست اين جوانان بسپاريم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، دكتر جعفر سعيدي در ديدار با امام جمعه نيشابور اظهار كرد: اعتقاد دارم كار فرهنگي بايد به دست جوانان صورت گيرد و نتايج آن را نيز تاكنون ديده‌ايم و در تلاشيم برگزاري نمازجمعه دانشگاه كه هرساله به مناسبت روز فتح خرمشهر و سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين دانشگاه برگزار مي‌شود را نيز به طور كامل به دست اين جوانان بسپاريم.
رئيس دانشگاه آزاد نيشابور افزود: در رويدادهاي فرهنگي دانشگاه تلاش كرده‌ايم از حضور ائمه جمعه شهرستان حداكثر استفاده را انجام دهيم كه نتيجه آن به وضوح خودنمايي مي‌كند.
وي تصريح كرد: اعتقاد داريم جوانان ائمه جمعه را به دليل به روز بودن مباحثشان جذاب و علمي مي‌دانند و اين ديدگاه باعث ترغيب شدن آنان براي آمدن به نمازجمعه است به همين دليل درخواست داريم كه حضور مرتب و هفتگي ائمه جمعه شهرستان نيشابور را در اين دانشگاه شاهد باشيم.
امام جمعه نيشابور: سال دولت و ملت، همدلي و همزباني را موضوعي تعيين كننده براي آينده كشور مي‌دانيم. اين همدلي و همزباني در مرحله اول بايد در درون كشور و مردم خودمان ايجاد شود و شايد هم مقداريش مربوط به مسائل بين‌المللي باشد سعيدي بيان كرد: حضور در اعتكاف نيز براي دانشجويان در مسجد دانشگاه به صورت رايگان تدارك ديده‌ايم كه اميدواريم بتوانيم از اين مدت به نحو شايسته استفاده كنيم. امام جمعه نيشابور نيز گفت: سال دولت و ملت، همدلي و همزباني را موضوعي تعيين كننده براي آينده كشور مي‌دانيم. اين همدلي و همزباني در مرحله اول بايد در درون كشور و مردم خودمان ايجاد شود و شايد هم مقداريش مربوط به مسائل بين‌المللي باشد.
حجت الاسلام اسماعيل مقري موذن ادامه داد: اجراي اين شعار سال از نظر شرعي با توجه به اينكه دستور ولي امر است واجب است و اگر هم به ديد غير شرعي بنگريم، اين امر به آينده كشور مرتبط هست. وي تاكيد كرد: رهبر انقلاب در ديدار اخير با مداحان نكاتي را گفت كه بسيار مهم بود و بايد مورد توجه همه مخصوصا دولت قرار گيرد.
مقري موذن تصريح كرد: يكي از جاهايي كه دشمن خيلي بر روي آن برنامه‌ريزي كرده است فضاي دانشگاه است و اين نياز دارد كه شما‌ها در اين فضا برنامه‌ريزي داشته باشيد. امام جمعه نيشابور با بيان اينكه انجام كار فرهنگي نوعي سرمايه گذاري پر سود است و باعث حركت به سمت تعهد، جلوگيري از لودگي و مشكلات اجتماعي مي‌شود، خاطرنشان كرد: داعشي‌ها، پادشاهان بسياري از كشور‌ها تحصيل كرده غرب هستند و بر روي اين‌ها كار شده است، حتي در غرب براي مسجد ساختن‌شان نيز برنامه‌ريزي داشته‌اند و از اين مسجد‌ها، داعش را بيرون آوردند. آنها حتي بر روي دين تجارت كرده‌اند و حالا بايد ديد چرا نبايد ما از دين سود دنيا وآخرت را ببريم، نفع دشمن در بي‌ديني و نفع ما در دين داري است، بايد در اين راه درست حركت كنيم. وي گفت: نماز جمعه كه هر سال در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار مي‌شود بسيار خوب است ولي نياز دارد در حاشيه آن برنامه‌هاي جنبي مانند سال‌هاي قبل نيز برگزار شود تا مردم رغبت به طي اين مسير تا دانشگاه را داشته باشند.
 
تاریخ:
تعداد بازدید:
488
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal