رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور: به تمام اهداف پيش‌بيني شده نائل آمديم
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور: به تمام اهداف پيش‌بيني شده نائل آمديم
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در گفتگو با خبرنگار آنا ضمن تبريك سال دولت و ملت، همدلي و همزباني كه توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاري شده است، گفت: در سال 93 توانستيم به تمام اهداف و دست‌آوردهاي خود نائل شويم.
دكتر جعفر سعيدي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در زمينه اقتصاد و سرمايه گذاري دانش بنيان در سال گذشته و با توجه به تأكيدات مقام عالي رياست دانشگاه جناب آقاي دكتر ميرزاده و نيز ضمن در نظر داشتن اهداف بلند مدت و چشم اندازهاي اين نهاد مقدس برنامه‌هاي مختلفي را تصميم‌گيري و پيگيري نموده است.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور ادامه داد: در اين راستا طرح پوشش‌هاي جديد هيبريدي را به شوراي اقتصاد استان تحويل و پس از بررسي، مورد موافقت قرار گرفته است. همچنين در حوزه پژوهشي اين واحد نيز موافقت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري جهت راه‌اندازي مركز رشد واحد با عنوان فناوري‌هاي نرم مجازي و فكري و هوشمند اخذ شده است كه هدف از آن ايجاد يك محيط امن و سالم به‌جهت اجراي طرح‌ها و تجاري‌سازي توليدات فناورانه هسته‌هاي پژوهشي است و بزودي مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.
فعاليت‌ها فرهنگي با رويكرد ماندگاري
وي ادامه داد: در خصوص فعاليت‌هاي فرهنگي با رويكرد ماندگاري و با هدف ارتقاء مسائل فرهنگي دانشگاه و توجه عميق به امور فرهنگي استادان، دانشجويان و كاركنان به عنوان يك اصل و ارزش گامهاي موثري برداشته است كه مي‌توان به اجراي برنامه‌هاي مناسبتي، فراهم كردن زمينه بازديد بيش از چهارهزار نفر دانش آموز از قبور شهداي گمنام و مسجد دانشگاه، برگزاري غباروبي شهداي گمنام و ديدار با امام جمعه شهرستان به منظور استفاده معنوي از جامعه معزز روحانيت اشاره كرد.
دكتر سعيدي اظهار كرد: در ادامه كارهاي فرهنگي تجهيز دو باب مسجد، ساخت مزار شهداي گمنام، تشكيل سه تشكل دانشجويي در كنار دو تشكل اساتيد، برگزاري روزهاي ملي خيام و عطار، برگزاري كارگاه ضيافت انديشه ويژه اساتيد و برگزاري كلاس‌هاي سبك زندگي در خوابگاه‌هاي دانشجويي اشاره كرد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور بيان كرد: با توجه به سه اصل استاد، دانشجو و فضاي آموزشي تلاش براي ارتقاء كيفي و كمي گسترش رشته‌هاي دانشگاه يكي از اركان اصلي اين مركز آموزشي بوده است كه در حال حاضر حدود 12هزار دانشجو در اين مركز در 25 رشته كارداني، 30 رشته كارشناسي پيوسته، 18 رشته كارشناسي ناپيوسته، 36 رشته كارشناسي ارشد ناپيوسته و 13 رشته دكتراي تخصصي در حال تحصيل هستند. در كنار اين رشته‌ها، تعداد 13 رشته نيز از دفتر گسترش دانشگاه آزاد اسلامي و واحد علوم و تحقيقات در شرف تصويب است.
افزايش درآمدهاي غير شهريه‌اي با تقويت شركت‌هاي دانش بنيان
وي تصريح كرد: چهار درصد درآمد غير شهريه‌اي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور تحقق يافته است كه پيش‌بيني مي‌شود با فعال كردن مركز رشد و تقويت شركت‌هاي دانش بنيان در سال جديد اين رقم افزايش يابد.
دكتر جعفر سعيدي با بيان اينكه در مهر و بهمن سال 93 تعداد قريب به سه هزار و 200 نفر در مقاطع مختلف اين دانشگاه مشغول به تحصيل شده‌اند بيان كرد: جذب هيأت علمي به عنوان يكي از شاخه‌هاي مهم، پيوسته مورد توجه اين مركز بوده است كه از مهر ماه سال 93 تا كنون مراحل اوليه جذب 12 نفر از بين دارندگان و دانشجويان ممتاز مقطع دكترا در رشته‌هاي مورد نياز اقدام شده است.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور با اشاره وفاق و همدلي در بين مسئولين محلي جهت همكاري با اين دانشگاه بيان كرد: در اين راستا با تعاملات انجام شده توانستيم مجوز حفر يك حلقه چاه آب جهت تامين آب شرب و فضاي سبز كه تاكنون براي اين دانشگاه معضل شده بود را كسب نماييم.
وي با اشاره به مجموعه آموزشي سما كه وابسته به اين واحد دانشگاهي است تصريح كرد: در سال گذشته دانش آموزان فعال در زمينه نانو در محضر رهبر انقلاب حضور يافتند و دستآوردهاي خود را عرضه كردند، همچنين فروش كيت‌هاي آزمايشگاهي و كارگاهي رشته‌هاي برق و مكانيك به مبلغ بالغ بر 920 ميليون ريال به ديگر واحدها نيز از اهم نتايج اين مجموعه بوده است.
 
تاریخ:
تعداد بازدید:
620
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal