براي هشتمين سال متوالي بمناسبت سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي نماز جمعه در واحد نيشابور اقامه گرديد
براي هشتمين سال متوالي بمناسبت سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي نماز جمعه در واحد نيشابور اقامه گرديد
دكتر مير زاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در پيامي كه به همين مناسبت توسط دكتر سعيدي رئيس واحد نيشابور قرائت گرديد با اشاره به گراميداشت ياد و خاطره سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر به نقش دانشگاه آزاد اسلامي در سالي كه بنا به فرمان مقام معظم رهبري به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري شده است پرداخت و تصريح كرد دانشگاه آزاد اسلامي بر خودفرضميداند كه تمام ظرفيت ها و قابليت هاي خود را در جهت تحقق اين شعار بنيادين و پياده سازي اين راهبرد اساسي به كاربسته و با لطف الهي طليعه دار آموزش اقتصاد و فرهنگ در جامعه باشد.
دكتر ميرزاده در بخش ديگر از پيام خود خاطر نشان كرد دانشگاه آزاد اسلامي اين مولود به ياد ماندني انقلاب ، با پشتوانه و حمايت حضرت امام (ره)و با هدف توسعه و گسترش آموزش عالي از تريبون نماز جمعه موجوديت يافت و اينك با گذشت بيش از 3 دهه توانسته موفقيت هاي چشمگيري در عرصه هاي علمي و آموزشي و پژوهشي و فرهنگي براي ميهن عزيز فراهم آورد.
 رئيس دانشگاه آزاداسلامي در ادامه پيام تصريح كرد اقامه نماز جمعه در شهر تاريخي؛كهن و شهيد پرور نيشابور وبراي هشتمين سال پياپي نمادي از پيوستگي دين ودانش در باور ها و اعتقادات همه ماست.
وي در ادامه از كليه مسئولان شهرستان نيشابور كه موجبات برگزاري نماز جمعهرا در دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور فراهم آورده اند تشكر كرد.
دكتر سعيدي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور به عنوان سخنران قبل از خطبه هاي نماز جمعه ضمن تشكر ويژه از امام جمعه نيشابور و مسئولين شهرستان به سالروز فتح خرمشهر اشاره و تصريح كرد مقاومت مردم خرمشهر حماسه اي فراموش نشدني است چرا كه مردم شهر در حالي به مبارزه رفتند كه از قبل براي اين تهاجم آمادگي نداشتند و فقط با سلاح ايمان به مكتب عشق و علاقه به ميهن و با دست خالي مقاومت بي سابقه نمودند و تاريخ گوياي ايثار و جاودانگي انقلاب است و فتح خرمشهر نشان دهنده قدرت ايمان است.
 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور و علوم تحقيقات خراسان رضوي افزود فتح خرمشهر تاثير فرا منطقه اي و بين المللي داشت زيرا برتري سياسي و نظامي ايران بر عراق را ثابت نمود و باعث شد كه آمريكا و ساير كشور هاي استعماري از موضع حمله و تهاجم به موضع دفاع بيفتند.
دكتر سعيدي در ادامه به سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي اشاره كرد و افزود دانشگاه آزاد اسلامي شجره طيبه اي است كه نهال آن به دست با بركت امام كاشته و در 31 ارديبهشت ماه1361 از تريبون نماز جمعه اعلام و نماز گزاران عزيز با تكبير آن را تاييد نمودند.وي افزود اين دانشگاه از افتخارات و دستاورد هاي بزرگ انقلاب اسلامي است و سهم بزرگي در عرصه هاي علمي و پژوهشي و فرهنگي و عمراني در كشور داشته و دارد.دكتر سعيدي ادامه داد : دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان نهادي علمي و فرهنگي وارد عرصه آموزش عالي شد و با شتاب فرآيند رشد را طي نمود.وي خاطر نشان كرد اين دانشگاه وسيله اي بوده است براي توسعه هنجارهاي اجتماعي وتعميق باور هاي مذهبي ، ديني و بومي سازي علم و دانش با بر انگيختن نياز هاي عالي و ايجاد وفاق و همبستگي اجتماعي.
وي در بخش ديگر از سخنان خود به دستاورد هاي علمي؛بهداشتي و سلامتي دانشگاه آزاد اسلامي در كشور اشاره كرد و در ادامه گزارشي از فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور براي نماز گزاران جمعه بيان نمود.
حجه الااسلام مقري امام جمعه نيشابور نيز در خطبه هاي نماز جمعه ضمن اظهار خرسندي از برگزاري نماز جمعه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور و در جوار مزار دو شهيد عزيز و گرانقدر دفاع مقدس از دست اندر كاران اين امور كه نماز جمعه را در محيط علمي و دانشگاهي برگزار نموده اند تقدير و تشكر نمود.
وي در بخشي از سخنان خود گفت مقام معظم رهبري نگاهشان به دانشگاه مثبت است و هميشه ايشان توصيه دارند مشكلات كشور بايستي از دانشگاه و مراكز علمي حل شود.
 امام جمعه نيشباور افزود نگاه رهبري به دانشگاه خوشبينانه است و هميشه تاكيد دارند كه فضاي آموزشي و دانشگاه و دانشجويان بايد با مسائل سياسي و نظام هاي حاكم آشنا باشند و نسبت به سياست بصيرت داشته باشند.وي تصريح كرد دانشگاه نبايد سياست زده شود و سياست زده كردن دانشگاه خيانت به خدا و علم و كشور است.
شايان ذكر است نماز عبادي و سياسي جمعه دوم خرداد ماه93 براي هشتمين سال متوالي بمناسبت سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي و سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر با حضور چشمگير مردم خوب نيشابور در محل دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور برگزار گرديد كه نماز گزاران ضمن شركت در نماز از نمايشگاه آثار فرهنگي و علمي و هنري استان ها و كاركنان و دانشجويان دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان خراسان رضوي ؛شمالي و جنوبي كه در جوار مزار شهداي گمنام دانشگاه برگزارشده بود بازديد كردند و همچنين مسابقه دوچرخه سواري نيز به همت بسيج دانشجويي دانشگاه از محل مسجد جامع تا محل دانشگاه برگزار و به برگزيدگان هدايايي اهدا شد.
تاریخ:
تعداد بازدید:
286
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوي،  نيشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور  
 كدپستي  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal